Dziś jest: sobota, 31-07-2021
Imieniny: Ignacego, Lodomiry, Romana
 • Data publikacji: 08-07-2021 13:16

  Stypendia Burmistrza Leśnicy za rok szkolny 2020/21

 • Data publikacji: 08-07-2021 12:55

  Granty oświatowe na rok szkolny 2021/22 (IX-XII)

 • Data publikacji: 25-06-2021 13:59

  Dyktanda.pl zapraszają do wakacyjnego konkursu wypracowań

  Zespół Dyktanda.pl serdecznie zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych do wakacyjnej zabawy słowem.

  W serwisie Dyktanda.pl rusza nowa edycja cieszącego się ogromną popularnością konkursu Mistrz Wypracowań. Na uczestników czeka lista niezwykle ciekawych tematów związanych z językiem polskim, historią oraz geografią - tak, aby każdy znalazł coś dla siebie!

  Organizator zadbał o bardzo cenne nagrody rzeczowe!

  Za każde przesłane i zaakceptowane przez moderatora wypracowanie uczestnik otrzymuje punkty, które zsumowane trafiają do rankingu. Wystarczy wystarczy zająć jedno z pierwszych pięćdziesięciu miejsc, aby otrzymać nagrodę! Co więcej, serwis Dyktanda.pl przygotował także nagrody gwarantowane, przyznawane za osiągnięcie wskazanej liczby punktów.

  Aby wziąć udział w konkursie Wakacyjny Mistrz Wypracowań, należy posiadać bezpłatne konto użytkownika w portalu Dyktanda.pl oraz na poniższej stronie kliknąć w przycisk ZAPISZ SIĘ DO KONKURSU:

  LINK

  Konkurs potrwa od pierwszego do ostatniego dnia wakacji.
  Mogą w nim uczestniczyć uczniowie wszystkich szkół , a także osoby dorosłe.

  https://dyktanda.pl/konkursy-wypracowan/wakacyjny-mistrz-wypracowan

 • Data publikacji: 14-06-2021 09:37

  Szczepienia uczniów w wieku 12-18 lat – materiały informacyjne

  Szanowni Państwo,

  od 7 czerwca rodzice mogą rejestrować na szczepienie dzieci, które ukończyły 12. rok życia. Wcześniej została uruchomiona rejestracja dla uczniów w wieku 16 i 17 lat. Aktualnie szczepienia odbywają się w punktach populacyjnych i powszechnych.

  Po zakończeniu wakacji szczepienia przeciw COVID-19 będą mogły być realizowane w trybie mobilnym na terenie placówek oświatowych. Będą je wykonywały podmioty lecznicze prowadzące stacjonarne punkty szczepień. Szczepienia będą realizowane według ustalonego harmonogramu, który obejmie także działania informacyjne w szkołach i placówkach. Dodatkowo Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Ministerstwem Zdrowia przygotowało rekomendacje dotyczące przygotowania się ucznia do szczepienia.

  W załączeniu przekazujemy komunikat MEiN dotyczący szczepień uczniów w wieku 12-18 lat oraz dodatkowe materiały informacyjne. 

  DOCXszczepienia uczniow w wieku12-18 lat informacje dla szkol docx.docx

  PDFkwestionariuszwstepnegowywiaduprzesiewowegoprzedszczepieniemosobyniepelnoletniejprzeciwcovid19.pdf

  PNGszczepienia uczniow w wieku 12- 18 lat rekomendacje dla rodzicow plakat.png

  PNGszczepieniauczniowwwieku1218latinformacjedlaszkoliplacowekplakat.png

 • Data publikacji: 14-05-2021 12:27

  Uwaga !

  PKS Strzelce Op. informuje, że komunikacja publiczna prowadzona jest zgodnie z rozkładem jazdy ( S -  w dni nauki szkolnej).

  Zgodnie z ogłoszeniem w Dzienniku Ustaw z dnia 06-maja 2021, od dnia 15 maja 2021 r. środkami publicznego transportu zbiorowego można przewozić, w tym samym czasie, nie więcej osób niż wynosi 100% liczby miejsc siedzących.

  Na chwilę obecną nakazuje się zakrywanie, przy pomocy maseczki, ust i nosa w środkach publicznego transportu zbiorowego.

  Autobusy są dezynfekowane i są w nich dostępne środki do dezynfekcji.

   

 • Data publikacji: 26-04-2021 15:20

  Ogólnopolski konkurs matematyczny – TopMaths

 • Data publikacji: 29-03-2021 13:18

  Życzenia

  2016.jpeg

  Z okazji Świąt Wielkanocnych symbolizujących nadzieję, miłość, odrodzenie życia składam najserdeczniejsze życzenia:

  zdrowia, spokoju oraz pogodnych spotkań w gronie rodziny.

  Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa optymizmem

  i wzmocni siły potrzebne do zmagań z codziennymi wyzwaniami.

  PDFzyczenia.docx.pdf

 • Data publikacji: 04-03-2021 12:46

  Stypendium Burmistrza Leśnicy dla uczniów szkół, pobierającej naukę na terenie Gminy Leśnica

 • Data publikacji: 04-03-2021 12:32

  Dowóz uczniów niepełnosprawnych zamieszkałych w Gminie Leśnica do przedszkoli, szkół oraz placówek oświatowych

 • Data publikacji: 22-02-2021 11:01

  Program Stypendialny : Horyzonty !

  Zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty i ucz się w wybranym liceum lub technikum w Polsce!

  Jeżeli osiągasz dobre wyniki w nauce, chcesz się dalej rozwijać i poznać przyjaciół na całe życie – zgłoś się do Programu Stypendialnego Horyzonty! To szansa na naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Stypendium przyznawane jest na cały okres nauki w szkole średniej. 

  • Pokrywamy pełne koszty zamieszkania w bursie, wyżywienia i biletów komunikacji miejskiej oraz częściowo szkolnych wycieczek.  
  • Organizujemy i finansujemy wakacje i ferie, podczas których uczymy się żeglować, pływać na desce, jeździć na nartach czy snowboardzie. 
  • Wiemy, że znajomość języków obcych jest ważna, dlatego finansujemy naukę w szkole językowej i egzaminy na certyfikaty
  • Podchodzimy do stypendystów indywidualnie i wspieramy ich w rozwijaniu zainteresowań i pasji.
  • Pomagamy otworzyć się na świat i jego różnorodność, angażujemy w projekty społeczne i obywatelskie
  • Nad stypendystami czuwa zespół Fundacji EFC oraz wykwalifikowani koordynatorzy pracujący w miastach, w których uczy się młodzież. W trudnych sytuacjach stypendyści nigdy nie są sami, mogą też liczyć na wsparcie naszych psychologów. 

  Zapraszamy uczniów klas 8 szkół podstawowych, którzy mieszkają w miejscowościach do 30 tysięcy mieszkańców, a miesięczny dochód w rodzinie nie przekracza 1200 złotych netto na osobę. Średnia ocen nie jest kryterium udziału w Programie, jednak wyniki w nauce powinny wskazywać na możliwość dostania się do jednego z 19 liceów lub techników, z którymi współpracuje Fundacja EFC.

  Rekrutacja startuje 15 lutego i trwa do 31 marca 2021! Więcej informacji znajduje się na stronie internetowej Fundacji EFC: www.efc.edu.pl i na Facebooku: @fundacjaEFC.

  Zapraszamy! Twój wybór, Twoja szansa!

   

  - - - - -

  Fundacja EFC od 11 lat wspiera dzieci, młodzież i nauczycieli w równym dostępie do rzetelnej i jakościowej edukacji. Wzmacnia szkoły w tworzeniu przyjaznego środowiska do wszechstronnego rozwoju. Promuje postawy zaangażowania społecznego i filantropii. To jedna z największych fundacji rodzinnych w Polsce. Utworzona przez polskiego biznesmena  i filantropa – Andrzeja Czerneckiego, obecnie zarządzana jest przez jego synów – Igora i Andrzeja Czerneckich.  

  Fundacja Rodziny Staraków zainaugurowała swoją działalność w 2008 roku, jej fundatorem jest Jerzy Starak. Misją Fundacji jest wspieranie i promowanie młodych, zdolnych ludzi, tworzenie dla nich optymalnych warunków rozwoju oraz pomoc w realizacji ich pasji i pomysłów na życie. 

  Do tej pory Program Stypendialny Horyzonty wsparł edukację blisko 800 uczniów. Obecnie 200 stypendystów uczy się w 19 szkołach średnich w całej Polsce.